Wednesday , 12 December 2018 / چهارشنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۷
آموزش طب سوزنی در چین

مواد موثره گیاهان , تانن Tanins

 این مواد که دارای ترکیبات شیمیایی مختلفی هستند،خاصیتی مشترک دارند و آن این است که توانایی انعقاد آلبومین ها،فلزات سنگین و آلکالوئیدها را دارند.آن ها در آب مخلول هستند و استفاده طبی از آن ها اساسا به سبب خاصیت قابض بودنشان است.خاصیت انعقاد آلبومین های مخاطی و بافتی،اثراتی از قبیل کاهش تحریکات و درد و متوقف نمودن خونریزی های کوچک را دارد.

wine-tannins2

جوشانده و سایر حالات داروهایی که سرشار از تانن هستند،در اکثر موارد به صورت مصارف خارجی علیه تورم حفره دهانی،زکام،برونشیت،خونریز ی موضعی،روی سوختگی و ورم حاصل از سرمازدگی،زخم،تورم پوستی،بواسیر و تعرق بیش از حد به کار برده می شوند.

در مصارف داخلی نیز در موارد زکام معده ای،اسهال،عفونت های مثانه و همچنین به عنوان آنتی دوت(Antidote)(پادزهر)در هنگام مسمومیت با آلکالوئیدهای گیاهی به کار می روند.اسید تانیک که از پینه های درخت بلوط(مازو) به دست می آید اغلب در داروسازی مورد استفاده بوده است وبرای تهیه آن از پوست درخت بلوط،برگ گردو،برگ و میوه ی مورد،برگ تمشک و غیره استفاده می شود.

کتاب درمان اختلال جنسی با هیپنوتیزم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا